درباره توسعه سامان

توسعه سامان فعالیت خود را بصورت تخصصی از سال 1381 در زمینه تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات آغاز کرد. فعالیت های شرکت در سه مسیر کلی تولید بازی های رایانه ای، تولید سیستم های تحت وب و ارائه زیرساخت های تخصصی تحت وب و سرویس های کاربردی اینترنت می باشد.

در حوزه تولید بازی، شرکت با توجه به رویکرد بین المللی و با تکیه بر تجربیات خود در بازارهای جهانی از سال 1387 وارد عرصه تولید بازی های کامپیوتری شد. کلیه این بازی ها بصورت بین المللی ارائه و برای کشورهای مختلف با شرایط خاص هر کشور، راه اندازی می شوند. تمرکز تولیدات ما در حوزه بازی بیشتر در حوزه وب و تلفن های هوشمند می باشد.

سال1394

راه اندازی سرویس IVR ویژه توسعه دهندگان نرم افزار

این سرویس به توسعه دهندگان خدمات حوزه IVR همچون کپچای صوتی و پیام صوتی ارائه می نماید.

سال1394

راه اندازی بخش VAS Push Notification در AppDana برای ارائه خدمات ارزش افزوده در قالب push notification استاندارد، به بازی های متصل به اپدانا

سال1394

نصب و راه اندازی GameCenter برای شرکت RBKGames روسیه

سال1394

توسعه AppDana BackEnd و اتصال به Apple و Google جهت راه اندازی بستر Push notification رسمی برای پروژه های ایرانی. از این پس پروژه های موبایلی ایرانی بدون نیاز به داشتن Business developer Account می توانند یک گام برنامه های خود را مدرن تر نمایند و از سرویس Push notification رسمی گوگل و اپل استفاده نمایند.

سال1393

افتتاح پروژه امن کارت (Iranian Prepaid Card) برای سرویس دهی به یکسری از پروژه های خارجی که دارای مشترکین ایرانی هستند. AmnCard یک سیستم مدرن و ایمن با قابلیت های متنوع در حوزه، خرید، فروش و پرداخت های سریع است و بخشی از پروژه ParsWallet است.

سال1393

آغاز تولید پروژه پیام رسان ایرانی گپ بر پایه TSMessaging Platform . این پیام رسان کاملا ایرانی به صورت موازی در چهار بخش مختلف شرکت ( واحد اندروید، واحد IOS ، بخش وب و بخش Core Messaging ) به صورت مولتی پلتفرم در حال تولید میباشد و در شش ماهه اول سال 1394 منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که گپ تنها پروژه کاملا بومی پیام رسانی در حوزه OTT در ایران می باشد و همانند سایر پروژه ها در تولید آن از پروژه های آماده بازمتن استفاده نشده است.

سال1393

راه اندازی Game Center عربی و همچنین راه اندازی اولین سرورهای عربی بازی عصرپادشاهان

سال1393

شروع تولید کلاینت و سکوهای تحویل محتوا، پروژه ویدانما به صورت موازی در واحد اندروید، واحد IOS و بخش وب شرکت

سال1393

جایگزینی زیر ساخت پیام رسانی در Game Center و بازی عصرپادشاهان از TSChat به TSMessaging platform

سال1393

نصب SDP و راه اندازی Micro payment در کشور ترکیه به سفارش MOL مالزی

سال1392

آغاز پروژه شبکه توزیع محتوای چند رسانه ای (ویدانما) بر پایهSDP جدید شرکت. در فاز اول کار، تمرکز بر تولید BackEnd و SDK و همچنین سایر زیرساخت های مرتبط بوده است.

سال1392

راه اندازی یک زیرساخت متمرکز برای ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر ایرانسل برای بازی های مبتنی بر Game center و یا BackEND

سال1392

توسعه ارتباط و همکاری بافتتاحAppDana GCویژه بازی ها و کاربران ایرانی( یک BaaS تخصصی Game). این گیم سنتر در بازی های مختلفی از جمله سبقت و شکارچی پرندگان استفاده شده است. این زیرساخت فرآیند تولید بازی های آنلاین، بازی های چند نفره و بازی های موبایل را به شدت تسریع می نماید و باعث کاهش هزینه های تولید بازی های می گردد.

سال1392

نصب و راه اندازی GameCenter برای شرکت Espritروسیه

سال1392

راه اندازی AppDana BackEnd as Service ( اولین BaaS در ایران )

سال1392

راه اندازی سرورهای عصر پادشاهان در روسیه

سال1392

راه اندازی CDN برای چند بازی از جمله عصرپادشاهان ویژه کاربران موسسه فرهنگی تبیان در دیتاسنتر آنها.

سال1392

همکاری با شرکت appkungfu برای راه اندازی Game Center و SDP و eWallet

سال1392

جایگزینی TSMessaging platform با سرور SMPP قدیمی شرکت که در حوزه ارسال پیامک در داخل و خارج از کشور فعالیت داشت. از آن پس مدیریت ارسال و دریافت پیامک ها از طریق این زیرساخت پیام رسانی مدرن انجام می شد.

سال1392

رونمایی نسخه جدید TSMessaging platform که با پروتکل AMQP کار می کند. سرعت بسیار بالا ( میانگین 500 هزار پیام در ثانیه ) یکی از مهمترین ویژگی های این نسخه جدید می باشد.

سال1392

همکاری با شرکت MatchMove در جهت راه اندازی SDP برای ارائه خدمات به بازی های آنلاین.

سال1391

افتتاح سامانه مدیریت CDN ویژه سرویس ها و بازی های آنلاین با قابلیت به روز رسانی خودکار و هوشمند.

سال1391

همکاری با اپراتور مجازی GiffGaff در جهت راه اندازی eWallet و Merchant Service

سال1391

توقف تولید سرور TSChat و جایگزینی آن با TSMessaging platform که یک زیرساخت بسیار قدرتمند در حوزه پیام رسانی و خدمات VASمی باشد.

سال1391

سرویس Micro Payment با اپراتورهای ایتالیا و انگلستان و ترکیه سازگار شد و امکان پرداخت درون برنامه برای مشترکین سیم کارتها در این کشورها نیز فراهم شد.

سال1391

راه اندازی سرورهای بازی عصر پادشاهان در ایتالیا

سال1391

راه اندازی سرورهای بازی عصر پادشاهان در آلمان

سال1390

راه اندازی سرویس Micro Payment ویژه بازی های آنلاین، با همکاری یک شرکت آلمانی به نام infine که این شرکت در حوزه Fax payment فعالیت داشت.

با نصب SDP و بومی سازی آن ، این سرویس ( پرداخت درون برنامه ای) از طریق اپراتورهای تلفن همراه آلمان راه اندازی شد. سرویس مذکور در ابتدا به صورت آزمایشی در بازی عصرپادشاهان نصب شد و هم اکنون در تعداد زیادی از بازی ها در حال استفاده می باشد.

سال1390

افتتاح نسخه دوم از سرور TSChat، معماری این پروژه به صورت کامل تغییر کرده و کدنویسی آن بر پایهNodeJsانجام شد و قابلیت Clustering جهت بهبود شرایط Scaling به آن اضافه شده بود.

سال1390

راه اندازی اولین سرور بازی عصر پادشاهان در ایران ( همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی )

سال1390

همکاری با اپراتور مجازی GiffGaff در جهت راه اندازی Game Center

سال1390

ارائه طرح سیم کارت بازی به ایرانسل که با موافقت مدیر عامل به مرحله قرارداد رسید. اما به دلیل عدم تفاهم بر روی درصد سهم طرفین، پروژه ناتمام و مسکوت ماند.

سال1390

راه اندازی اولین سرور عصر پادشاهان در انگلستان ( فرودین ماه )

سال1389

راه اندازی eSport platform– اولین زیر ساخت بازی های چند نفره تحت وب در ایران – بر پایه این زیرساخت بازی های متنوعی ( تحت وب، موبایل و یا کامپیوتر ) تولید شده و یا در حال تولید می باشد. معروفترین آنها مجموعه بازی های نبرد افکار می باشد که در حال اجرا می باشد.

سال1388

آغاز تولید بازی آنلاین عصر پادشاهان بر پایه TSXengine

سال1387

انتشار نسخه بین المللی SMSpanel– ارسال با نام تجاری اختصاصی، ارسال بین المللی، ارتباط به بیش از 800 اپراتور تلفن همراه در سراسر کشور، پنل ویژه برای راه اندازی سرویس های ارزش افزوده

سال1387

تولید موتور بازی های آنلاین TSXengine

سال1386

توسعه خدمات پیام رسان بین المللی و سرویس های GlobalSMScentre در دفتر شرکت در انگلستان، ارائه سرویس های خاص در حوزه in-App Purchase برای بازی های Browser based

سال1386

راه اندازی SDP برای شرکت RouteSMS هندوستان جهت توسعه بخش Premium number در حوزه VAS

سال1386

توسعه دیتاسنتر و افتتاح فاز سه در محل جدید، با توان میزبانی 30 هزار وب سایت و فضای co-location با خدمات نوین برای سازمان ها.

سال1385

انتشار SMSpanel نرم افزار تخصصی مدیریت ارسال و دریافت پیامک ( ویژه سازمان ها و صنایع )

سال1385

توسعه SDP و ایجاد ارتباط با درگاه های موبایلی VISA کارت

سال1385

تولید یک Platform جامع CRM تحت وب که شامل HelpDesk ، Chat و FAQ به صورت چند زبانه ارایه می شد.

سال1385

توسعه ارتباط و همکاری با O2 و AirTel در حوزه SDP و راه اندازی یک World Wide Routeبا هدف گسترش خدمات VAS برای پروژه های اینترنتی. در این دوره فاز اول پروژه GlobalSMSCentre کلید خورد و سعی شد، در ابتدا امکان ارسال پیامک به بیش از 800 اپراتور در حدود 200 کشور دنیا ایجاد شد. سپس با عقد قرارداد با اپراتورهای معتبر دریافت Premium number جهت راه اندازی خدمات VAS صورت گرفت.

سال1384

TSChat Server، اولین سامانه گفتگوی تمام آجاکسی ایران که به صورت یک زیر ساخت و در قالب سرویس امکان ارائه خدمات به سایر وب سایت ها و پروژه های اینترنتی فعال شد. نمونه ای از کلاینت این سرور همچنان در سایت میهن نیک فعال می باشد.

سال1384

راه اندازی MihanSMSCenter:

این پروژه با هدف ارائه خدمات متنوع پیام کوتاه بر بستر یک Platform متمرکز Multi Gateway افتتاح شد. این پروژه به AirTel هندوستان، O2 انگلستان ، شرکت مگفا، شرکت آتیه و به شرکت اسپادان اصفهان متصل بود و امکان ارسال و دریافت پیامک را بر روی کلیه این بستر ها ارائه می کند.

زیر ساخت فنی MihanSMSCenter بر پایه یک سرور SDP نسل یک بوده و برای ارسال و دریافت پیامک ها ازSMPP و HTTP web service استفاده می شود.

سال1384

توسعه و راه اندازی فاز دوم دیتاسنتر و افزایش توان میزبانی به 10 هزار وب سایت و همچنین ارائه سرویس Co-location به سازمان ها

سال1384

تغییر نام و ماهیت شرکت:

نام مجموعه به شرکت فناوری اطلاعات توسعه سامان تغییر یافت و با شماره 24760 به ثبت رسید.

سال1383

راه اندازی سرویس کاریابی MihanJobs ، سرویس بازاریابی MihanAgahi و پرتال اجتماعی Mihan24

سال1383

ارتقا پروژه MihanNIC و افزوده شدن امکان ثبت آنلاین انواع دامنه های بین المللی و امکان خرید آنلاین Host با امکان فعال سازی آنی.

سال1383

راه اندازی فاز یک دیتاسنتر ایرانی در مشهد مقدس. در فاز یک دیتاسنتر برای میزبانی حدود 4000 وب سایت طراحی شده بود.

سال1382

تولید یک فریم ورک و پلتفرم برای تولید سامانه های مدیریت محتوا و پرتال های اطلاعاتی. بر پایه این فریم ورک A2CMS به عنوان یک محصول جامع سازمانی تولید شد. تولید وتوسعه A2CMS حدود 8 سال ادامه یافت و تا نسخه 11.4 از این پرتال جامع سازمانی تولید شده است.

سال1382

راه اندازی خدمات پیام کوتاه بر پایه زیرساخت شبکه اپراتور AirTel هندوستان برای معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی. پیامک ها با Header Name برای کاربران ارسال می شدند.

سال1382

راه اندازی اولین پرتال ثبت آنلاین دامنه های IR در آدرس Web-Ara.com که بعدها به MihanNIC.com تغییر نام پیدا کرد.

سال1382

توسعه MihanPayment:

در این سال میهن پی منت توسعه های زیادی داشت و بسیاری از درگاه های محلی و Prepaid card های کشورهای اروپایی و آسیای شرقی را پذیرش می کرد و در ضمن امکان پرداخت از طریق بانک سامان نیز به آن اضافه شده بود.

سال1381

ارتباط با ICANN برای اخذ SDK های لازم برای راه اندازی زیرساخت های Registry برای ثبت آنلاین دامنه های IR بر اساس مجوز پژوهشگاه فیزیک نظری با همکاری جناب دکتر شهشانی.

سال1381

راه اندازی MihanPayment:

یک Payment Gateway که به سایت های ایرانی امکان دریافت پول از مشتریان از طریق درگاه های بین المللی را ارائه می کرد.

سال1381

تولید فروشگاه ساز اینترنتی Payware:

اولین سیستم جامع e-Commerce در ایران. این زیرساخت مجهز به امکان پرداخت های بین المللی از طریق کارت اعتباری Visa و MasterCard و همچنین اکانت های Paypal بود.

سال1380

راه اندازی پلتفرم جامع فروشگاه های اینترنتی با نام زنبیل ( اولین SaaS در ایران ) با هدف راه اندازی سریع فروشگاه های اینترنتی.

سال1380

در آن دوره اولین فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی ایران را با نام SALAMCD.com راه اندازی کرد. پس از مدتی با جلساتی که با جناب آقای نیک نژاد در بانک سامان برگزار شد، اولین ایده های زیرساخت پرداخت الکترونیک آغاز شد.

سال1379

توسعه سامان فعالیت خود را تحت نام موسسه فرهنگی پیام صالح با هدف فعالیت در حوزه نشر الکترونیک آغاز نمود.